włoska restauracja bez glutenu Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród szerokich wariantów, jakie daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. Italian Cuisine Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film